Facebook-ზე გიორგი გახარიას გაყალბებული განცხადება ვრცელდება
Facebook-მომხმარებელი ნინო ჯღარკავა, საქართველოს ყოფილი პრემიერმინისტრის, გიორგი გახარიას გაყალბებულ განცხადებას ავრცელებს. 25 მაისს გამოქვეყნებულ პოსტში, ნაჩვენებია, თითქოს გიორგი გახარიას Facebook-ის ოფიციალურ გვერდზე შემდეგი პოსტი გამოქვეყნდა: „ ჰესს ბიძინა ივანიშვილი აშენებს და აქციაზე ჩემს დაჭერას ითხოვენ“. აღნიშნულს ნინო ჯღარკავას შემდეგი კომენტარი ერთვის თან: „ოპაააააააააააააააააა ამან პირი გააღოო და გამოძვრა ჩ რდილიდან?:))))))რაიოოოოოოო რაიოოოო? ესაა ოცნება 2 ვარ ბიძოს რჩეული ვაროო":))))))))))))))))))))))))))))))))))ვოზდუხ გვტროლავ?:))))))))))“
სინამდვილეში, გიორგი გახარიას ოფიციალურ გვერდზე აღნიშნული განცხადება არ გაუკეთებია. მეტიც, პრემიერმინისტრის პოსტის დატოვების შემდეგ, მის ოფიციალურ Facebook-ზე, ჰესის მშენებლობის ან საპროტესტო აქციების შესახებ პოსტი საერთოდ არ გამოქვეყნებულა. ამასთანვე, არცერთ სანდო მედიასაშუალებას მსგავსი ინფორმაცია არ გაუვრცელებია. ნინო ჯღარკავას მიერ გამოქვეყნებული ფოტო ყალბია და მომხმარებლები შეცდომაში შეჰყავს.
გიორგი გახარიას სხვა გაყალბებული განცხადებები „ფაქტ-მეტრს“ აქამდეც გადაუმოწმებია. იხილეთ სტატიები: წყარო 1; წყარო 2;

Nino Jgharkava, a Facebook user, published a fabricated statement of former Georgian Prime Minister Giorgi Gakharia. Ms Jgharkava’s 25 May 2020 Facebook publication shows that Giorgi Gakharia made the following publication on his official Facebook page:  Ivanishvili builds HPP and protesters demand my arrest?” Ms Jgharkava’s publication also includes her comment:  “Well, did he open his mouth and sneak out of the shadow? And what? How about his claims on being Georgian Dream 2.0 and the favourite of Bidzina? Are you trolling us?
In fact, Giorgi Gakharia has not made such statement on his official Facebook account. Moreover, after leaving his office, the former Prime Minister has not made any publication on his official Facebook page on the construction of HPPs or protests. In addition, none of the reliable media has reported such information. The photo in Nino Jgharkava’s publication is false and misleads Facebook users.
FactCheck has verified Giorgi Gakharia’s fabricated statements in the past as well. See FactCheck’s articles here:  source 1 and source 2.