სოციალურ ქსელში „ქართული ოცნების“ მხარდამჭერი გვერდის, „ლიდერი 41“-ის მიერ გავრცელებული ყალბი ამბის მიხედვით, დმანისში ამომრჩევლებთან შეხვედრის დროს, ოპოზიციონერმა ლიდერმა ნიკა მელიამ მოქალაქეებს ძალადობისკენ მოუწოდა. Facebook-გვერდის მტკიცებით, აღნიშნულ ფაქტს ვიდეო მასალაც ადასტურებს, სადაც მელია, დმანისელებს თითქოს, მოუწოდებს: „მიდით შეესიეთ, დაჭერით, დაარტყით, ესროლეთ“. Facebook-პოსტის მიხედვით: „ტონი ისეთია, თითქოს ნიკა მელია ხალხს ძალადობისკენ მოუწოდებს. ნაცები ხალხს სიძულვილის ენით ესაუბრებიან და რეალურად ძალადობის წახალისებას ეწევიან“.
სინამდვილეში, ნიკა მელია ამომრჩევლებს დმანისში ძალადობისკენ არ მოუწოდებდა, რასაც იმავე ვიდეო მასალის სრული ვერსიაც ადასტურებს, რომელიც Facebook-გვერდმა „ლიდერი 41“ ინფორმაციის მანიპულაციურად გასავრცელებლად გამოიყენა. დმანისში სიტყვით გამოსვლის ამსახველი ვიდეო მასალა თავად ნიკა მელიას ოფიციალურ Facebook-გვერდზეა ატვირთული და მასში მელია მოსახლეობას შემდეგი სიტყვებით მიმართავს:
“მთელმა საქართველომ გაიგო რა მაგარი ადამიანები ცხოვრობთ დმანისში, მაგრამ უკვე მთელმა მსოფლიომ გაიგო, რა ვერაგი და ბოროტი რეჟიმი ჰყავს ჩვენს ქვეყანას, რომელთან ბრძოლაშიც დიდ წილს თავის თავზე იღებს დმანისი და დმანისელები შიშველი ხელებით. გუშინდელი დღე დასტური იყო შემდეგი რამის, რომ ერთ მხარეს იდექით პატრიოტები, რომელთაც უკეთესი მომავალი გინდათ, მეტი არაფერი, მეტმა არაფერმა თქვენ იქ არ შეგკრიბათ, სადაც ესწრებოდა მოქმედი დმანისის მერი [გიორგი ტატუაშვილი], რომელიც საერთო ოპოზიციური შეთანხმების კანდიდატია და მოქმედი დეპუტატი კახა ოქრიაშვილი. ხელისუფლებამ განგებ გასცა დარწმუნებული ვარ თბილისიდან ბრძანება, რომ სადაც კახა არის და სადაც გიორგი არის, აი ამ ადამიანებთანაც რომ ვერ იგრძნონ დმანისელებმა უსაფრთხოდ თავი, მიდით, შეესიეთ, დაჭერით, დაარტყით, ესროლეთ და ეს ადამიანები შეშინდებიანო. პირიქით მოხდა. არ ტყდება დმანისი ბიძინა ივანიშვილო, კობახიძე, კალაძე, ღარიბაშვილი, არ ტყდება საქართველო. მოძალადეები ხართ, ზონდერები ხართ. ყველაზე შემზარავად ამორალური ძალადობის ხერხებს მიმართავთ“.
აღნიშნული განცხადება მელიამ მას შემდეგ გააკეთა, რაც დმანისის მერობის კანდიდატის წინასაარჩევნო შეხვედრაზე ოპოზიციის 2 მხარდამჭერს სახის არეში დაზიანებები მიაყენეს.
ამდენად, „ლიდერი 41“-ის მიერ გავრცელებული ვიდეო მასალა მანიპულაციურია და მასში ნიკა მელიას სიტყვით გამოსვლის ამსახველი ვიდეო მასალა იმგვარადაა რედაქტირებული, თითქოს, მელია ამომრჩევლებს შეხვედრაზე ძალადობისკენ მოუწოდებდა, რაც ტყუილია.

Disinformation:  Nika Melia called on his supporters for violence in Dmanisi
According to false information promoted by the Leader 41 Georgian Dream supporter Facebook page, Nika Melia called for violence during a meeting with voters in Dmanisi. As claimed by the aforementioned Facebook page, this is proven by respective video footage where Nika Melia ostensibly urges Dmanisi residents:  “Attack, wound, hit, shoot.” According to the Facebook publication:  “The tone is that Nika Melia calls on people for violence, Nazis use hate speech whilst addressing people and, in fact, are encouraging violence.”
See the Facebook publication.
In fact, Nika Melia was not calling on people for violence in Dmanisi which his proven by the full version of the same video footage which the Leader 41 Facebook page used to manipulatively spread the information. The footage of Nika Melia’s speech in Dmanisi is available at Nika Melia’s official Facebook page and the wording is as follows:
“The whole Georgia learned that very cool people live in Dmanisi but the whole world has already learned how vicious and evil Georgia’s ruling regime is whilst Dmanisi and Dmanisi people, with their bare hands, take on most of the fight against this regime. Yesterday was proof that on one side, there were patriots striving for a better future and nothing more. And nothing else has brought you there where the incumbent Mayor of Dmanisi [Giorgi Tatuashvili,] who is a joint candidate of the opposition, and the incumbent MP Kakha Okriashvili were also present. I am confident that the authorities from Tbilisi issued a special order to attack, wound, hit, shoot wherever Kakha and Giorgi are so that Dmanisi people should not feel safe with these people, too, and that these people will be frightened. The opposite has happened. Dmanisi was not broken. Bidzina Ivanishivili, Kobakhidze, Kaladze and Gharibashvili, hear – Georgia is not broken. You are bullies, sonderkommandos and you resort to the most disgustingly immoral methods of violence.”
Nika Melia made this statement after two opposition supporters were wounded in the face during the election rally of the Dmanisi mayoral candidate.
Therefore, the footage disseminated by Leader 41 Facebook page is manipulative and Nika Melia’s speech in the footage is edited in a manner to make impression that he calls on voters for violence which is a LIE.