05/02/2019გაზეთი ფაქტ-მეტრიგაზეთი ფაქტ-მეტრი -
საპრეზიდენტო არჩევნებზე გარეთ შეკრებილ ელემენტებზე, ყველა ორგანიზაციის ანგარიშში წერია
ვერდიქტი: ფაქტ-მეტრის დასკვნით, სერგი კაპანაძის განცხადება არის სიმართლე.
04/02/2019სიმართლეგანცხადება არის ზუსტი და მნიშვნელოვანი არაფერი აკლია -
აგროსასურსათო პროდუქციის ექსპორტსა და იმპორტს შორის გვქონდა დაახლოებით 900 მლნ დოლარის დეფიციტი. ეს დეფიციტი დაახლოებით 300 მილიონამდე დავიყვანეთ
ვერდიქტი: ფაქტ-მეტრის დასკვნით, ლევან დავითაშვილის განცხადება არის ნახევრად სიმართლე.
04/02/2019ნახევრად სიმართლეგანცხადება არის ნაწილობრივ ზუსტი, მაგრამ გამოტოვებულია დეტალები ან ზოგიერთი საკითხი კონტექსტს გარეშეა -
2018 წელს ყაჩაღობა, როგორც მძიმე დანაშაული, შემცირებულია
ვერდიქტი: ფაქტ-მეტრის დასკვნით, გიორგი გახარიას განცხადება არის მეტწილად სიმართლე.
02/02/2019მეტწილად სიმართლეგანცხადება ზუსტია, მაგრამ საჭიროებს დამატებით ინფორმაციას ან/და განმარტებას -
2012 წლამდე პერიოდთან შედარებით, წინასწარ პატიმრობათა რაოდენობა სამჯერ შემცირდა. 18 ათასის ნაცვლად, წინასწარი პატიმრობა 6 ათას პირს შეეფარდა
ვერდიქტი: ფაქტ-მეტრის დასკვნით, ირაკლი კობახიძის განცხადება არის მეტწილად მცდარი.
02/02/2019მეტწილად მცდარიგანცხადებაში არის სიმართლის ელემენტები, მაგრამ იგნორირებულია მნიშვნელოვანი ფაქტები, რასაც შეეძლო სხვა შთაბეჭდილების მოხდენა -
პრემიერად დამტკიცებისას მამუკა ბახტაძემ თქვა, რომ საჯარო სექტორში ხელფასების ჯამი იქნებოდა 3.9% მშპ-სთან მიმართებით და ეს პირობა შესრულებულია
ვერდიქტი: ფაქტ-მეტრი არჩილ თალაკვაძის განცხადებას ვერდიქტის გარეშე ტოვებს.
01/02/2019ვერდიქტის გარეშეგანცხადების ვერდიქტით შეფასება შეუძლებელია -
2018 წელს საქართველოში საერთაშორისო ვიზიტორების რაოდენობა 8.7 მილიონი იყო, მათ შორის 5 მილიონი ტურისტია. იზრდება ტურიზმიდან მიღებული შემოსავლებიც
ვერდიქტი: ფაქტ-მეტრის დასკვნით, გიორგი ქობულიას განცხადება არის მეტწილად სიმართლე.