ოჯახებში ბავშვთა რაოდენობის ზრდასთან ერთად იზრდება სიღარიბის მაჩვენებელიც
08/06/2018სიმართლეგანცხადება არის ზუსტი და მნიშვნელოვანი არაფერი აკლია -
კვლევების მიხედვით, RMG-ის სამუშაოების შედეგად, ბოლნისის მუნიციპალიტეტში სერიოზულადაა დაბინძურებული წყალი და ნიადაგი, რაც იქაური მოსახლეობისთვის საფრთხეს წარმოადგენს
ვერდიქტი: სერგო რატიანის განცხადება არის სიმართლე.
07/06/2018სიმართლეგანცხადება არის ზუსტი და მნიშვნელოვანი არაფერი აკლია -
ცინცაძე (ყოფილი საბურთალოს ქუჩა) - კარტოზიას დამაკავშირებელი ესტაკადის მშენებლობისას არც ერთი ხე არ მოიჭრება, ყველა ხე გადაირგვება
მიმდინარე წლის იანვარში, თბილისის მერი კახი კალაძე ცინცაძე (ყოფილი საბურთალოს ქუჩა)-კარტოზიას დამაკავშირებელი ესტაკადის მშენებლობის დაანონსებისას აცხადებდა
06/06/2018არ შესრულდაარ შესრულდა -
კახეთში 7 ახალი საბავშვო ბაღი აშენდა, ასევე, რეაბილიტაცია ჩაუტარდა 127 ბაღს. პროექტების ჯამური ღირებულება 9 მლნ-ზე მეტია
06/06/2018ნახევრად სიმართლეგანცხადება არის ნაწილობრივ ზუსტი, მაგრამ გამოტოვებულია დეტალები ან ზოგიერთი საკითხი კონტექსტს გარეშეა -
ლელა მენთეშაშვილი:
2017 წლის დასაწყისში, სოფელ რუისპირის შიდა საუბნო გზების მოასფალტებისთვის თანხა გამოიყო. მას შემდეგ, რაც იქ არჩევნებში „ევროპული საქართველოს“ კანდიდატმა გაიმარჯვა, სოფელს ეს თანხა მიზანმიმართულად წაართვეს