ვერდიქტი: ფაქტ-მეტრის დასკვნით, ზურაბ ჭიაბერაშვილის განცხადება არის მეტწილად სიმართლე.
10/06/2019მეტწილად სიმართლეგანცხადება ზუსტია, მაგრამ საჭიროებს დამატებით ინფორმაციას ან/და განმარტებას -
ჩვენ შევძელით და დოლარიზაციის დონე შევამცირეთ
ვერდიქტი: ფაქტ-მეტრის დასკვნით, მამუკა ბახტაძის განცხადება არის მეტწილად სიმართლე.
08/06/2019მეტწილად სიმართლეგანცხადება ზუსტია, მაგრამ საჭიროებს დამატებით ინფორმაციას ან/და განმარტებას -
საფრთხე, რომელსაც ბათუმში, შანიძის პირველ ჩიხში მდებარე ბეტონის ქარხანა მოსახლეობას უქმნის - ადამიანებსა და გარემოზე მავნე ზემოქმედების მრავალწლიანი ისტორია
ბათუმში, შანიძის პირველ ჩიხში, უკვე წლებია, რაც ბეტონის საწარმო ფუნქციონირებს. იქვე დაახლოებით 180 ოჯახი ცხოვრობს, რამდენიმე მეტრში კი მრავალსართულიანი კორპუსებია, თავისი საჯარო სკოლითა და საბავშვო ბაღით.
08/06/2019გაზეთი ფაქტ-მეტრიგაზეთი ფაქტ-მეტრი -
„ქართული ოცნება“ ამბობდა, რომ ოთხ წელში, 2020 წლისთვის, 800 კმ ავტობანს, 50 გვირაბს და 50 ხიდს ააშენებდა. ეს დაპირება ვერ სრულდება
ვერდიქტი: ფაქტ-მეტრის დასკვნით, რომან გოცირიძის განცხადება არის სიმართლე.
07/06/2019სიმართლეგანცხადება არის ზუსტი და მნიშვნელოვანი არაფერი აკლია -
სარფის ნაპირსამაგრი სამუშაოებისთვის ღარიბაშვილის მთავრობის მიერ გამოყოფილი 58 მილიონი ლარი მაშინდელმა ხელისუფლებამ მიითვისა, სამუშაოები კი არ დასრულდა
ვერდიქტი: ფაქტ-მეტრი რევაზ ხარაზის განცხადებას ვერდიქტის გარეშე ტოვებს.
06/06/2019ვერდიქტის გარეშეგანცხადების ვერდიქტით შეფასება შეუძლებელია -
მიმდინარე ანგარიშის დეფიციტი გავანახევრეთ. ექსპორტი და შემოსავალი მომსახურების სფეროდან, მათ შორის ტურიზმიდან, ისტორიულ მაქსიმუმზეა
ვერდიქტი: ფაქტ-მეტრის დასკვნით, მამუკა ბახტაძის განცხადება არის ნახევრად სიმართლე.
05/06/2019ნახევრად სიმართლეგანცხადება არის ნაწილობრივ ზუსტი, მაგრამ გამოტოვებულია დეტალები ან ზოგიერთი საკითხი კონტექსტს გარეშეა -
მეოთხე თვეა ბიუჯეტის ხარჯვაში კვლავ ჩამორჩენაა. 6 წელია ასეა და მე-7 წელსაც იგივე სურათია. ამის მაგალითია ინფრასტრუქტურის სამინისტროც
04/06/2019ნახევრად სიმართლეგანცხადება არის ნაწილობრივ ზუსტი, მაგრამ გამოტოვებულია დეტალები ან ზოგიერთი საკითხი კონტექსტს გარეშეა -
2013 წლის შემდეგ სოფლის მეურნეობა მნიშვნელოვნად გავზარდეთ... 2004-დან 2012 წლამდე მუდმივი შემცირება გვქონდა
ვერდიქტი: ფაქტ-მეტრის დასკვნით, ლევან დავითაშვილის განცხადება არის მეტწილად მცდარი.
03/06/2019მეტწილად მცდარიგანცხადებაში არის სიმართლის ელემენტები, მაგრამ იგნორირებულია მნიშვნელოვანი ფაქტები, რასაც შეეძლო სხვა შთაბეჭდილების მოხდენა -
აჭარის ფინანსთა და ეკონომიკის სამინისტრო 17 ავტომობილის შეკეთებასა და მასთან დაკავშირებულ მომსახურებაში, სამი წლის განმავლობაში, თითქმის 1 მლნ ლარს იხდის
ვერდიქტი: ფაქტ-მეტრის დასკვნით, „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის“ წევრ ბექა ფუტკარაძის განცხადება არის მეტწილად მცდარი.
01/06/2019მეტწილად მცდარიგანცხადებაში არის სიმართლის ელემენტები, მაგრამ იგნორირებულია მნიშვნელოვანი ფაქტები, რასაც შეეძლო სხვა შთაბეჭდილების მოხდენა -
პედაგოგთა სერტიფიცირების გამოცდა 2013 წელს შერაცხილ იქნა, როგორც პედაგოგთა შეურაცხყოფა
ვერდიქტი: ფაქტ-მეტრის დასკვნით, ლელა ქებურიას განცხადება არის მეტწილად სიმართლე.
01/06/2019მეტწილად სიმართლეგანცხადება ზუსტია, მაგრამ საჭიროებს დამატებით ინფორმაციას ან/და განმარტებას -
ქუთაისის შემოვლითი გზის მშენებლობის დაწყებისას ჩატარებული ტექნიკური კვლევის თანახმად, გზა საწყის ეტაპზე ორზოლიანი უნდა ყოფილიყო, მომავალში ოთხზოლიანად მოდერნიზაციის პერსპექტივით