ვერდიქტი: ფაქტ-მეტრის დასკვნით, გიორგი ქობულიას განცხადება არის მცდარი.
26/02/2019მცდარიგანცხადება არაზუსტია -
სესხების გაცემის ახალი რეგულაციები - ახალი ბარიერები მომხმარებლისა და ბიზნესისთვის
მიმდინარე წლის იანვრიდან ძალაში შესული რეგულაციები საკმაოდ მკაცრია და უარყოფითი გავლენა ექნება როგორც საფინანსო, ასევე საქონლისა და მომსახურების მიმწოდებელ ორგანიზაციებზე.
25/02/2019გაზეთი ფაქტ-მეტრიგაზეთი ფაქტ-მეტრი -
შუახევის მუნიციპალიტეტის 2019 წლის ბიუჯეტიდან ა(ა)იპ-ებისთვის განკუთვნილი თანხის თითქმის 100% ადმინისტრაციულ ხარჯებს მოხმარდება
ფაქტ-მეტრმა გადაწყვიტა, შეისწავლოს, რა რაოდენობის თანხა იხარჯება აჭარის მუნიციპალიტეტების ადგილობრივი ბიუჯეტებიდან ა(ა)იპ-ების დაფინანსებისთვის.
სახელმწიფო საწარმოები კოტრდება, მილიარდ ლარზე მეტი იყო ზარალი 2017 წელს
22/02/2019ნახევრად სიმართლეგანცხადება არის ნაწილობრივ ზუსტი, მაგრამ გამოტოვებულია დეტალები ან ზოგიერთი საკითხი კონტექსტს გარეშეა -
უკანასკნელ წლებში ფოთის ბიუჯეტის ადმინისტრაციული ხარჯები იზრდება, ხოლო ინფრასტრუქტურული და საინვესტიციო ხარჯები მცირდება
ბიუჯეტის ადმინისტრაციული ხარჯები მიმდინარე ხარჯების საშუალოდ 36.1%-ია, სადაც შრომის ანაზღაურების ხარჯი საშუალოდ 19.6%-ია, საქონელი და მომსახურების კი 16.5%.