ჩვენ არ გვაქვს საქმე უცხოური ინვესტიციების შემცირების ტენდენციასა და დინამიკასთან
ვერდიქტი: ფაქტ-მეტრის დასკვნით, მამუკა ბახტაძის განცხადება არის მეტწილად მცდარი.
27/03/2019მეტწილად მცდარიგანცხადებაში არის სიმართლის ელემენტები, მაგრამ იგნორირებულია მნიშვნელოვანი ფაქტები, რასაც შეეძლო სხვა შთაბეჭდილების მოხდენა -
გორის მუნიციპალიტეტში განხორციელებული პროექტების მიუხედავად, 19 სოფელი ბუნებრივი აირის, ხოლო 15 სოფელი სასმელი წყლის გარეშე რჩება
ფაქტ-მეტრი დაინტერესდა, გორის მუნიციპალიტეტის სოფლებიდან რამდენ მათგანშია მოწესრიგებული სასმელი წყლისა და ბუნებრივი გაზის ინფრასტრუქტურა
27/03/2019გაზეთი ფაქტ-მეტრიგაზეთი ფაქტ-მეტრი -
2009 წლიდან ინფრასტრუქტურის სამინისტროს მიერ ფაქტობრივად ათვისებული თანხები მზარდია, 2017 წლიდან ეს დინამიკა კიდევ უფრო იმატებს
26/03/2019ნახევრად სიმართლეგანცხადება არის ნაწილობრივ ზუსტი, მაგრამ გამოტოვებულია დეტალები ან ზოგიერთი საკითხი კონტექსტს გარეშეა -
2012 წელთან შედარებით, რეგიონული განვითარების ბიუჯეტი გავასამმაგეთ, ხოლო შარშანდელთან შედარებით, 20%-ით გავზარდეთ
ვერდიქტი: ფაქტ-მეტრის დასკვნით, მამუკა ბახტაძის განცხადება არის ნახევრად სიმართლე.
22/03/2019ნახევრად სიმართლეგანცხადება არის ნაწილობრივ ზუსტი, მაგრამ გამოტოვებულია დეტალები ან ზოგიერთი საკითხი კონტექსტს გარეშეა -
რა თანხა ჯდება სახელმწიფო ენის დეპარტამენტის შენახვა და რა პროექტები ხორციელდება აღნიშნულ დეპარტამენტში
ფაქტ-მეტრი დაინტერესდა სახელმწიფო ენის დეპარტამენტით და გადაწყვიტა მკითხველს მასზე ამომწურავი ინფორმაცია მიაწოდოს.
21/03/2019გაზეთი ფაქტ-მეტრიგაზეთი ფაქტ-მეტრი -
2019 წლის ბიუჯეტით, განათლების სექტორზე გათვალისწინებულია დაახლოებით 1 მლრდ 600 მლნ ლარი, ხოლო 2012 წელს მთავრობამ გადმოიბარა განათლების სექტორი, სადაც ბიუჯეტი 700 მლნ ლარს არ აღწევდა
20/03/2019ნახევრად სიმართლეგანცხადება არის ნაწილობრივ ზუსტი, მაგრამ გამოტოვებულია დეტალები ან ზოგიერთი საკითხი კონტექსტს გარეშეა -
ერთ-ერთი კვლევის თანახმად, ზოგად უნარებში მიღებული ქულა განსაზღვრავს იმას, რომ აბიტურიენტი უფრო პრესტიჟულ უნივერსიტეტში ხვდება
19/03/2019სიმართლეგანცხადება არის ზუსტი და მნიშვნელოვანი არაფერი აკლია -
2018 წელს მედიკამენტების პროგრამის ბიუჯეტიდან, 10 მლნ ლარიდან 8 მლნ აუთვისებელი დარჩა. გასულ წელს პროგრამით მხოლოდ 22 ათასმა ადამიანმა ისარგებლა
ვერდიქტი: ფაქტ-მეტრის დასკვნით, ზურაბ ჭიაბერაშვილის განცხადება არის ნახევრად სიმართლე.
19/03/2019ნახევრად სიმართლეგანცხადება არის ნაწილობრივ ზუსტი, მაგრამ გამოტოვებულია დეტალები ან ზოგიერთი საკითხი კონტექსტს გარეშეა -
ჩვენი ხელისუფლების პირობებში 12-ჯერ შემცირდა პატიმრების სიკვდილიანობა და 2.5-ჯერ შემცირდა პატიმრების რაოდენობა
ვერდიქტი: ფაქტ-მეტრის დასკვნით, კახა კალაძის განცხადება არის ნახევრად სიმართლე.
18/03/2019ნახევრად სიმართლეგანცხადება არის ნაწილობრივ ზუსტი, მაგრამ გამოტოვებულია დეტალები ან ზოგიერთი საკითხი კონტექსტს გარეშეა -
საქართველოში, ყოველწლიურად, 11 400 ადამიანი იღუპება თამბაქოსგან გამოწვეული დაავადებებით... თამბაქოს მოხმარების შედეგად, 825 მლნ ლარის ზარალს განიცდის ეს ქვეყანა
ვერდიქტი: ფაქტ-მეტრის დასკვნით, აკაკი ზოიძის განცხადება არის სიმართლე.
18/03/2019სიმართლეგანცხადება არის ზუსტი და მნიშვნელოვანი არაფერი აკლია -
ივანიშვილი დევნილებს დაპირდა 100 ათასი სახლის აშენებას. ერთი სახლი საშუალოდ 60 ათასი დოლარი დაჯდებოდა, თუმცა ერთიც არ აუშენებია
ვერდიქტი: ფაქტ-მეტრის დასკვნით, ნიკა მელიას განცხადება არის სიმართლე.
15/03/2019სიმართლეგანცხადება არის ზუსტი და მნიშვნელოვანი არაფერი აკლია -
სოციალურ ქსელში გავრცელებული ამბავი, რომლის მიხედვითაც პოლიციამ არ დააკავა ქუჩაში ისლამის მქადაგებელი მამაკაცი, ხოლო ქრისტიანობის - დააპატიმრა, არის ფაქტებით მანიპულირება
ვერდიქტი: „ანტილიბერალური კლუბის“ მიერ გავრცელებული ამბავი, რომლის მიხედვითაც პოლიციამ არ დააკავა ქუჩაში ისლამის მქადაგებელი მამაკაცი, ხოლო ქრისტიანობის - დააპატიმრა, არის ფაქტებით მანიპულირება.
15/03/2019ნაწილობრივ შესრულდანაწილობრივ შესრულდა -
აჭარის მუნიციპალიტეტების მიერ ერთი კომპანიისთვის გადახდილი 1 751 000 ლარი და უპატრონო ცხოველების პრობლემა, რომელიც კვლავ მოუგვარებელი რჩება