17/10/2018მანიპულირებაგანცხადებაში გაჟღერებული ფაქტები/რიცხვები მეტ-ნაკლებად სწორია, თუმცა სრული კონტექსტი განზრახ არის დამახინჯებული -
ბოლო ექვს წელიწადში მილიონამდე ადამიანმა დატოვა საქართველო და წავიდა ემიგრაციაში
17/10/2018ტყუილიგანცხადება არაზუსტია და მასში მოცემული მტკიცება აბსურდულია -
რატი იონათამიშვილი:
მარგველაშვილმა პრეზიდენტობის არასრულ ვადაში 3 617 ადამიანი შეიწყალა, რომელთაგან 82% მძიმე ან განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის ჩადენის გამო იყო გასამართლებული
ვერდიქტი: ფაქტ-მეტრის დასკვნით, რატი იონათამიშვილის განცხადება არის რიცხვებით
„ფეისბუკში“ გავრცელებული აშშ-ის უზენაესი სასამართლოს მოსამართლე ბრეტ კავანას სექსუალურ ძალადობაში უდანაშაულობის „დამამტკიცებელი“ ფოტოკოლაჟი ყალბია
17/10/2018ყალბი ამბავიყალბი ამბავი -
16 ათასი სერტიფიცირებული მასწავლებლიდან, მხოლოდ 3 522 მათგანს აქვს შესაძლებლობა მიიღოს 800 ლარი. დაახლოებით 12 ათასი ფაქტობრივად ვერ იღებს კუთვნილ ხელფასს
16/10/2018მეტწილად სიმართლეგანცხადება ზუსტია, მაგრამ საჭიროებს დამატებით ინფორმაციას ან/და განმარტებას -
გიგა ბოკერია:
ნაფიც მსაჯულთა ინსტიტუტი 2010 წელს აღდგა (1918-1921 წლებში გვქონდა), ძალაში შევიდა 2012-ში, მხოლოდ დამამძიმებელ გარემოებებში მკვლელობაზე და მხოლოდ თბილისში, ოღონდ იმ გეგმით, რომ ყოველ წელს გაფართოვდებოდა... თავიდან სამოხელეო საქმეებზე „ოცნებამ“ გაავრცელა
15/10/2018მეტწილად სიმართლეგანცხადება ზუსტია, მაგრამ საჭიროებს დამატებით ინფორმაციას ან/და განმარტებას -
ჩემს დროს დოლარის ფასი 2.01 ლარიდან 1.65-მდე შემცირდა, ხოლო ივანიშვილის მმართველობისას გაიზარდა 1.65-დან 2.61-მდე. ძლივს უჭირავს ეროვნულ ბანკს, რომ 3-მდე არ ავარდეს კურსი
15/10/2018ნახევრად სიმართლეგანცხადება არის ნაწილობრივ ზუსტი, მაგრამ გამოტოვებულია დეტალები ან ზოგიერთი საკითხი კონტექსტს გარეშეა -